45A CUP
No qualifiers found.
Direct Acceptance | |||||
---|---|---|---|---|---|
Seed | Name | Nationality | Club | Alternate | Replaced |
[1] | John Burton | ZA | Vredenburg Tennis Club | No | - |
[1] | Helgard MULLER | George Tennis Club 2020 | No | - | |
[1] | Severus Smuts | ZA | Midstream Tennis Club | No | - |
[1] | Chris SOCHANSKI | ZA | Bryanston Sports Club | No | - |
[1] | Peter Hahn | ZA | Rivonia Recreation Club | No | - |
[1] | Bruce TYSON | ZA | Rivonia Recreation Club | Yes | |
[1] | Vincent Maphalala | Igagasi Tennis Club | No | - | |
[1] | Dean BOTHA | Claremont Tennis Club | No | - | |
[2] | Iain PURCHASE | Kelvin Grove Tennis Club | No | - | |
[2] | Jacques de Beer | ZA | Wesbank (Oudtshoorn) Tennis Club | No | - |
[2] | Ryk Smit | Mossel Bay Tennis Club | No | - | |
[2] | Herman Putter | ZA | Rivonia Recreation Club | No | - |
[2] | Duncan HORNE | Rivonia Recreation Club | No | - | |
[2] | Etienne STEENKAMP | ZA | Sunward Park Tennis Club | No | - |
[2] | Neal KHUZWAYO | ZA | Coastal Breeze Tennis Club | No | - |
[2] | Johan SWIEGERS | ZA | Park Tennis Club | No | - |
[3] | Bradley DORE | Edgemead Tennis Club | No | - | |
[3] | Willie Breytenbach | ZA | George Tennis Club | No | - |
[3] | Antony BRADY | ZA | Marks Park Sports Club | No | - |
[3] | Theo Hendriks | ZA | Koedoepark Tennis Club | No | - |
[3] | Werner Scholtz | ZA | Doringkloof Tennis Club | No | - |
[3] | Trevor SMALL | ZA | Brighton Tennis Club | No | - |
[3] | Andre SWIEGERS | ZA | Park Tennis Club | No | - |
[3] | Lourens PFAFF | ZA | Evertsdal Tennis Club | No | - |
[4] | Corne Smit | ZA | George Tennis Club | No | - |
[4] | Christine VAN COLLER | ZA | Hartenbos Tennisklub | No | - |
[4] | Teresa KRUGER | ZA | Marks Park Sports Club | No | - |
[4] | Tracey BULMER | Marks Park Sports Club | No | - | |
[4] | Helena Smuts | ZA | Centurion | No | - |
[4] | Mitzi Bateman | Umhlali Country Club | No | - | |
[4] | Marlese WILKE | ZA | Hopetown High | No | - |
[4] | Ronel Pieterse | ZA | Recreation Tennis Club | No | - |
[5] | GERDA-MARE BOTHA | ZA | Vredenburg Tennis Club | No | - |
[5] | Monica NEETHLING | Plett Tennis Club | No | - | |
[5] | Lise Murray | Rivonia Recreation Club | No | - | |
[5] | Ursula DE KOK | ZA | Rivonia Recreation Club | No | - |
[5] | Anthea Hurly | ZA | Rivonia Recreation Club | No | - |
[5] | Celia Heystek | ZA | Kloof Country Tennis Club | No | - |
[5] | Marlize Swiegers | Park Tennis Club | No | - | |
[5] | Lindi PRINSLOO | ZA | Paarl Tennis Club | No | - |
[6] | Rida BESTER | ZA | Wesbank (Oudtshoorn) Tennis Club | No | - |
[6] | Michelle KRIESE | ZA | Cowies Hill Tennis Club | No | - |
[6] | Retha Matthee | Knysna Tennis Club | No | - | |
[6] | Carryn FORD | ZA | Marks Park Sports Club | No | - |
[6] | Ashleigh HALE | Morningside Country Club | No | - | |
[6] | Dedri PRINSLOO | ZA | Paarl Tennis Club | No | - |
[7] | Lizelle FOURIE | ZA | George Tennis Club | No | - |
[7] | Camilla HARTMANN | ZA | Prospect Tennis Club | No | - |
- | Janet Dalton | ZA | No | - | |
- | Miemie LUBBE | Park Tennis Club | No | - | |
- | Janine Greeff | ZA | No | - |
X1 | WESTERN CAPE 45A | GAUTENG 45B | 21-0 | ||
---|---|---|---|---|---|
MS1 |
Dean BOTHA
|
Peter Hahn
|
HTK - Court 1 | 2021-10-14 8:00am |
6-1, 6-0 |
MS2 |
Iain PURCHASE
|
Werner Scholtz
|
HTK - Court 1 | 2021-10-14 8:00am |
6-1, 6-1 |
WS1 |
Ronel Pieterse
|
Teresa KRUGER
|
HTK - Court 1 | 2021-10-14 8:00am |
6-0, 6-0 |
WS2 |
Lindi PRINSLOO
|
Janine Greeff
|
HTK - Court 1 | 2021-10-14 8:00am |
6-1, 6-1 |
MD |
Dean BOTHA
Bradley DORE
|
Peter Hahn
Herman Putter
|
HTK - Court 1 | 2021-10-14 8:00am |
6-3, 6-2 |
WD |
Lindi PRINSLOO
Dedri PRINSLOO
|
Ursula DE KOK
Carryn FORD
|
HTK - Court 1 | 2021-10-14 8:00am |
6-2, 6-2 |
XD1 |
Iain PURCHASE
Ronel Pieterse
|
Herman Putter
Janine Greeff
|
HTK - Court 1 | 2021-10-14 8:00am |
6-2, 6-3 |
XD2 |
Bradley DORE
Dedri PRINSLOO
|
Werner Scholtz
Ursula DE KOK
|
HTK - Court 1 | 2021-10-14 8:00am |
6-2, 6-2 |
X2 | WESTERN CAPE 45C | WESTERN CAPE 45A | 1-21 | ||
MS1 |
Lourens PFAFF
|
Dean BOTHA
|
HTK - Court 4 | 2021-10-14 1:00pm |
0-6, 1-6 |
MS2 |
Corne Smit
|
Bradley DORE
|
HTK - Court 4 | 2021-10-14 1:00pm |
3-6, 1-6 |
WS1 |
Rida BESTER
|
Ronel Pieterse
|
HTK - Court 4 | 2021-10-14 1:00pm |
0-6, 0-6 |
WS2 |
Lizelle FOURIE
|
Dedri PRINSLOO
|
HTK - Court 4 | 2021-10-14 1:00pm |
3-6, 2-6 |
MD |
John Burton
Ryk Smit
|
Dean BOTHA
Iain PURCHASE
|
HTK - Court 4 | 2021-10-14 1:00pm |
3-6, 4-6 |
WD |
Monica NEETHLING
Rida BESTER
|
Lindi PRINSLOO
Dedri PRINSLOO
|
HTK - Court 4 | 2021-10-14 1:00pm |
4-6, 4-6 |
XD1 |
Lourens PFAFF
Lizelle FOURIE
|
Iain PURCHASE
Ronel Pieterse
|
HTK - Court 4 | 2021-10-14 1:00pm |
2-6, 3-6 |
XD2 |
Ryk Smit
Monica NEETHLING
|
Bradley DORE
Lindi PRINSLOO
|
HTK - Court 4 | 2021-10-14 1:00pm |
5-7, 6-3, 4-6 |
X3 | WESTERN CAPE 45A | GAUTENG 45A | 21-3 | ||
MS1 |
Dean BOTHA
|
Duncan HORNE
|
MBT - Court 1 | 2021-10-15 8:00am |
6-1, 6-3 |
MS2 |
Iain PURCHASE
|
Antony BRADY
|
MBT - Court 1 | 2021-10-15 8:00am |
6-2, 7-5 |
WS1 |
Ronel Pieterse
|
Tracey BULMER
|
MBT - Court 1 | 2021-10-15 8:00am |
2-6, 6-3, 10-7 |
WS2 |
Lindi PRINSLOO
|
Anthea Hurly
|
MBT - Court 1 | 2021-10-15 8:00am |
6-1, 6-7, 10-3 |
MD |
Dean BOTHA
Bradley DORE
|
Chris SOCHANSKI
Antony BRADY
|
MBT - Court 1 | 2021-10-15 8:00am |
6-3, 6-2 |
WD |
Ronel Pieterse
Dedri PRINSLOO
|
Tracey BULMER
Ashleigh HALE
|
MBT - Court 1 | 2021-10-15 8:00am |
6-4, 6-3 |
XD1 |
Iain PURCHASE
Lindi PRINSLOO
|
Duncan HORNE
Ashleigh HALE
|
MBT - Court 1 | 2021-10-15 8:00am |
6-3, 6-3 |
XD2 |
Bradley DORE
Dedri PRINSLOO
|
Chris SOCHANSKI
Anthea Hurly
|
MBT - Court 1 | 2021-10-15 8:00am |
7-6, 4-6, 7-6 |
X4 | WESTERN CAPE 45C | GAUTENG 45B | 17-5 | ||
MS1 |
John Burton
|
Peter Hahn
|
MBT - Court 4 | 2021-10-15 8:00am |
5-7, 2-6 |
MS2 |
Ryk Smit
|
Herman Putter
|
MBT - Court 4 | 2021-10-15 8:00am |
6-2, 6-4 |
WS1 |
Monica NEETHLING
|
Ursula DE KOK
|
MBT - Court 4 | 2021-10-15 8:00am |
6-2, 6-3 |
WS2 |
Lizelle FOURIE
|
Janine Greeff
|
MBT - Court 4 | 2021-10-15 8:00am |
6-1, 6-1 |
MD |
John Burton
Lourens PFAFF
|
Peter Hahn
Werner Scholtz
|
MBT - Court 4 | 2021-10-15 8:00am |
4-6, 5-7 |
WD |
Rida BESTER
Lizelle FOURIE
|
Teresa KRUGER
Carryn FORD
|
MBT - Court 4 | 2021-10-15 8:00am |
6-2, 7-5 |
XD1 |
Lourens PFAFF
Rida BESTER
|
Herman Putter
Carryn FORD
|
MBT - Court 4 | 2021-10-15 8:00am |
6-4, 2-6, 7-6 |
XD2 |
Ryk Smit
Monica NEETHLING
|
Werner Scholtz
Teresa KRUGER
|
MBT - Court 4 | 2021-10-15 8:00am |
6-3, 6-4 |
X5 | GAUTENG 45B | GAUTENG 45A | 1-21 | ||
MS1 |
Herman Putter
|
Chris SOCHANSKI
|
HTK - Court 1 | 2021-10-14 1:00pm |
7-6, 2-6, 2-10 |
MS2 |
Werner Scholtz
|
Antony BRADY
|
HTK - Court 1 | 2021-10-14 1:00pm |
1-6, 4-6 |
WS1 |
Teresa KRUGER
|
Anthea Hurly
|
HTK - Court 1 | 2021-10-14 1:00pm |
0-6, 1-6 |
WS2 |
Ursula DE KOK
|
Ashleigh HALE
|
HTK - Court 1 | 2021-10-14 1:00pm |
4-6, 4-6 |
MD |
Peter Hahn
Werner Scholtz
|
Chris SOCHANSKI
Duncan HORNE
|
HTK - Court 1 | 2021-10-14 1:00pm |
4-6, 6-7 |
WD |
Teresa KRUGER
Carryn FORD
|
Tracey BULMER
Ashleigh HALE
|
HTK - Court 1 | 2021-10-14 1:00pm |
3-6, 4-6 |
XD1 |
Herman Putter
Ursula DE KOK
|
Duncan HORNE
Anthea Hurly
|
HTK - Court 1 | 2021-10-14 1:00pm |
3-6, 2-6 |
XD2 |
Peter Hahn
Janine Greeff
|
Antony BRADY
Tracey BULMER
|
HTK - Court 1 | 2021-10-14 1:00pm |
4-6, 4-6 |
X6 | GAUTENG 45A | WESTERN CAPE 45C | 16-9 | ||
MS1 |
Chris SOCHANSKI
|
John Burton
|
HTK - Court 4 | 2021-10-14 8:00am |
2-6, 6-4, 6-10 |
MS2 |
Duncan HORNE
|
Ryk Smit
|
HTK - Court 4 | 2021-10-14 8:00am |
0-6, 1-6 |
WS1 |
Tracey BULMER
|
Monica NEETHLING
|
HTK - Court 4 | 2021-10-14 8:00am |
6-2, 6-3 |
WS2 |
Ashleigh HALE
|
Rida BESTER
|
HTK - Court 4 | 2021-10-14 8:00am |
4-6, 6-1, 7-6 |
MD |
Chris SOCHANSKI
Antony BRADY
|
Lourens PFAFF
Corne Smit
|
HTK - Court 4 | 2021-10-14 8:00am |
6-4, 7-6 |
WD |
Tracey BULMER
Anthea Hurly
|
Rida BESTER
Lizelle FOURIE
|
HTK - Court 4 | 2021-10-14 8:00am |
6-3, 6-3 |
XD1 |
Duncan HORNE
Anthea Hurly
|
Lourens PFAFF
Lizelle FOURIE
|
HTK - Court 4 | 2021-10-14 8:00am |
6-7, 6-3, 2-6 |
XD2 |
Antony BRADY
Ashleigh HALE
|
Ryk Smit
Monica NEETHLING
|
HTK - Court 4 | 2021-10-14 8:00am |
6-4, 3-6, 6-7 |
X7 | GAUTENG 45C | NORTHERN CAPE 45A | 9-17 | ||
MS1 |
Severus Smuts
|
Johan SWIEGERS
|
MBT - Court 1 | 2021-10-14 8:00am |
6-3, 4-6, 10-8 |
MS2 |
Etienne STEENKAMP
|
Andre SWIEGERS
|
MBT - Court 1 | 2021-10-14 8:00am |
2-6, 4-6 |
WS1 |
Helena Smuts
|
Marlese WILKE
|
MBT - Court 1 | 2021-10-14 8:00am |
6-1, 5-7, 11-9 |
WS2 |
Lise Murray
|
Miemie LUBBE
|
MBT - Court 1 | 2021-10-14 8:00am |
6-4, 5-7, 1-10 |
MD |
Severus Smuts
Theo Hendriks
|
Bruce TYSON
Andre SWIEGERS
|
MBT - Court 1 | 2021-10-14 8:00am |
5-7, 6-4, 6-4 |
WD |
Lise Murray
Janet Dalton
|
Marlize Swiegers
Miemie LUBBE
|
MBT - Court 1 | 2021-10-14 8:00am |
6-4, 4-6, 7-6 |
XD1 |
Theo Hendriks
Helena Smuts
|
Bruce TYSON
Marlese WILKE
|
MBT - Court 1 | 2021-10-14 8:00am |
2-6, 4-6 |
XD2 |
Etienne STEENKAMP
Janet Dalton
|
Johan SWIEGERS
Marlize Swiegers
|
MBT - Court 1 | 2021-10-14 8:00am |
4-6, 6-7 |
X8 | KZN 45A | GAUTENG 45C | 4-19 | ||
MS1 |
Vincent Maphalala
|
Severus Smuts
|
MBT - Court 4 | 2021-10-14 1:00pm |
4-6, 1-6 |
MS2 |
Trevor SMALL
|
Etienne STEENKAMP
|
MBT - Court 4 | 2021-10-14 1:00pm |
1-6, 4-6 |
WS1 |
Celia Heystek
|
Helena Smuts
|
MBT - Court 4 | 2021-10-14 1:00pm |
0-6, 2-6 |
WS2 |
Michelle KRIESE
|
Janet Dalton
|
MBT - Court 4 | 2021-10-14 1:00pm |
2-6, 6-1, 12-10 |
MD |
Vincent Maphalala
Neal KHUZWAYO
|
Severus Smuts
Theo Hendriks
|
MBT - Court 4 | 2021-10-14 1:00pm |
2-6, 6-7 |
WD |
Celia Heystek
Michelle KRIESE
|
Lise Murray
Janet Dalton
|
MBT - Court 4 | 2021-10-14 1:00pm |
3-6, 3-6 |
XD1 |
Trevor SMALL
Mitzi Bateman
|
Theo Hendriks
Helena Smuts
|
MBT - Court 4 | 2021-10-14 1:00pm |
3-6, 5-7 |
XD2 |
Neal KHUZWAYO
Camilla HARTMANN
|
Etienne STEENKAMP
Lise Murray
|
MBT - Court 4 | 2021-10-14 1:00pm |
7-5, 4-6, 6-4 |
X9 | GAUTENG 45C | WESTERN CAPE 45B | 15-6 | ||
MS1 |
Severus Smuts
|
Helgard MULLER
|
HTK - Court 1 | 2021-10-15 8:00am |
6-3, 7-5 |
MS2 |
Etienne STEENKAMP
|
Jacques de Beer
|
HTK - Court 1 | 2021-10-15 8:00am |
6-7, 3-6 |
WS1 |
Helena Smuts
|
Christine VAN COLLER
|
HTK - Court 1 | 2021-10-15 8:00am |
6-0, 6-3 |
WS2 |
Lise Murray
|
GERDA-MARE BOTHA
|
HTK - Court 1 | 2021-10-15 8:00am |
6-4, 6-3 |
MD |
Severus Smuts
Theo Hendriks
|
Helgard MULLER
Willie Breytenbach
|
HTK - Court 1 | 2021-10-15 8:00am |
6-4, 7-6 |
WD |
Lise Murray
Janet Dalton
|
Christine VAN COLLER
Retha Matthee
|
HTK - Court 1 | 2021-10-15 8:00am |
4-6, 4-6 |
XD1 |
Theo Hendriks
Helena Smuts
|
Jacques de Beer
GERDA-MARE BOTHA
|
HTK - Court 1 | 2021-10-15 8:00am |
7-6, 6-2 |
XD2 |
Etienne STEENKAMP
Janet Dalton
|
Willie Breytenbach
Retha Matthee
|
HTK - Court 1 | 2021-10-15 8:00am |
3-6, 2-6 |
X10 | KZN 45A | NORTHERN CAPE 45A | 2-21 | ||
MS1 |
Vincent Maphalala
|
Johan SWIEGERS
|
HTK - Court 4 | 2021-10-15 8:00am |
2-6, 0-6 |
MS2 |
Neal KHUZWAYO
|
Andre SWIEGERS
|
HTK - Court 4 | 2021-10-15 8:00am |
3-6, 2-6 |
WS1 |
Celia Heystek
|
Marlese WILKE
|
HTK - Court 4 | 2021-10-15 8:00am |
0-6, 0-6 |
WS2 |
Michelle KRIESE
|
Marlize Swiegers
|
HTK - Court 4 | 2021-10-15 8:00am |
3-6, 6-2, 7-10 |
MD |
Vincent Maphalala
Trevor SMALL
|
Bruce TYSON
Johan SWIEGERS
|
HTK - Court 4 | 2021-10-15 8:00am |
3-6, 4-6 |
WD |
Mitzi Bateman
Camilla HARTMANN
|
Marlese WILKE
Miemie LUBBE
|
HTK - Court 4 | 2021-10-15 8:00am |
4-6, 3-6 |
XD1 |
Trevor SMALL
Mitzi Bateman
|
Andre SWIEGERS
Miemie LUBBE
|
HTK - Court 4 | 2021-10-15 8:00am |
4-6, 3-6 |
XD2 |
Neal KHUZWAYO
Camilla HARTMANN
|
Bruce TYSON
Marlize Swiegers
|
HTK - Court 4 | 2021-10-15 8:00am |
2-6, 6-4, 3-6 |
X11 | NORTHERN CAPE 45A | WESTERN CAPE 45B | 17-8 | ||
MS1 |
Bruce TYSON
|
Helgard MULLER
|
MBT - Court 1 | 2021-10-14 1:00pm |
4-6, 6-4, 10-7 |
MS2 |
Andre SWIEGERS
|
Jacques de Beer
|
MBT - Court 1 | 2021-10-14 1:00pm |
6-3, 5-7, 8-10 |
WS1 |
Marlese WILKE
|
GERDA-MARE BOTHA
|
MBT - Court 1 | 2021-10-14 1:00pm |
7-6, 6-4 |
WS2 |
Miemie LUBBE
|
Retha Matthee
|
MBT - Court 1 | 2021-10-14 1:00pm |
6-3, 6-3 |
MD |
Johan SWIEGERS
Andre SWIEGERS
|
Helgard MULLER
Willie Breytenbach
|
MBT - Court 1 | 2021-10-14 1:00pm |
6-7, 6-7 |
WD |
Marlize Swiegers
Miemie LUBBE
|
Christine VAN COLLER
Retha Matthee
|
MBT - Court 1 | 2021-10-14 1:00pm |
4-6, 6-4, 4-6 |
XD1 |
Bruce TYSON
Marlese WILKE
|
Jacques de Beer
GERDA-MARE BOTHA
|
MBT - Court 1 | 2021-10-14 1:00pm |
7-5, 6-4 |
XD2 |
Johan SWIEGERS
Marlize Swiegers
|
Willie Breytenbach
Christine VAN COLLER
|
MBT - Court 1 | 2021-10-14 1:00pm |
6-7, 6-4, 7-6 |
X12 | WESTERN CAPE 45B | KZN 45A | 21-3 | ||
MS1 |
Helgard MULLER
|
Vincent Maphalala
|
MBT - Court 4 | 2021-10-14 8:00am |
6-1, 7-6 |
MS2 |
Jacques de Beer
|
Trevor SMALL
|
MBT - Court 4 | 2021-10-14 8:00am |
6-0, 6-0 |
WS1 |
Christine VAN COLLER
|
Mitzi Bateman
|
MBT - Court 4 | 2021-10-14 8:00am |
6-3, 6-4 |
WS2 |
GERDA-MARE BOTHA
|
Celia Heystek
|
MBT - Court 4 | 2021-10-14 8:00am |
6-0, 6-0 |
MD |
Helgard MULLER
Willie Breytenbach
|
Vincent Maphalala
Neal KHUZWAYO
|
MBT - Court 4 | 2021-10-14 8:00am |
3-6, 6-3, 6-4 |
WD |
Christine VAN COLLER
Retha Matthee
|
Michelle KRIESE
Camilla HARTMANN
|
MBT - Court 4 | 2021-10-14 8:00am |
6-4, 4-6, 6-2 |
XD1 |
Jacques de Beer
Retha Matthee
|
Trevor SMALL
Mitzi Bateman
|
MBT - Court 4 | 2021-10-14 8:00am |
6-4, 6-3 |
XD2 |
Willie Breytenbach
GERDA-MARE BOTHA
|
Neal KHUZWAYO
Camilla HARTMANN
|
MBT - Court 4 | 2021-10-14 8:00am |
6-7, 7-6, 6-4 |
A1 | WESTERN CAPE 45A | GAUTENG 45C | 17-3 | ||
MS1 |
Dean BOTHA
|
Severus Smuts
|
HTK - Court 1 | 2021-10-16 8:00am |
6-3, 6-1 |
MS2 |
Bradley DORE
|
Etienne STEENKAMP
|
HTK - Court 1 | 2021-10-16 8:00am |
6-2, 6-2 |
WS1 |
Ronel Pieterse
|
Helena Smuts
|
HTK - Court 1 | 2021-10-16 8:00am |
3-6, 6-2, 7-10 |
WS2 |
Lindi PRINSLOO
|
Lise Murray
|
HTK - Court 1 | 2021-10-16 8:00am |
6-1, 1-6, 10-8 |
MD |
Dean BOTHA
Iain PURCHASE
|
Severus Smuts
Theo Hendriks
|
HTK - Court 1 | 2021-10-16 8:00am |
6-2, 6-4 |
WD |
Lindi PRINSLOO
Dedri PRINSLOO
|
Lise Murray
Janet Dalton
|
HTK - Court 1 | 2021-10-16 8:00am |
6-4, 6-3 |
XD1 |
Iain PURCHASE
Ronel Pieterse
|
Theo Hendriks
Helena Smuts
|
HTK - Court 1 | 2021-10-16 8:00am |
6-4 |
XD2 |
Bradley DORE
Dedri PRINSLOO
|
Etienne STEENKAMP
Janet Dalton
|
HTK - Court 1 | 2021-10-16 8:00am | No Result |
A2 | NORTHERN CAPE 45A | GAUTENG 45A | 4-16 | ||
MS1 |
Johan SWIEGERS
|
Chris SOCHANSKI
|
HTK - Court 4 | 2021-10-16 8:00am |
7-6, 5-7, 7-10 |
MS2 |
Andre SWIEGERS
|
Antony BRADY
|
HTK - Court 4 | 2021-10-16 8:00am |
1-6, 7-5, 1-10 |
WS1 |
Marlese WILKE
|
Tracey BULMER
|
HTK - Court 4 | 2021-10-16 8:00am |
1-6, 4-6 |
WS2 |
Miemie LUBBE
|
Ashleigh HALE
|
HTK - Court 4 | 2021-10-16 8:00am |
6-1, 3-6, 10-8 |
MD |
Bruce TYSON
Johan SWIEGERS
|
Chris SOCHANSKI
Duncan HORNE
|
HTK - Court 4 | 2021-10-16 8:00am |
4-6, 4-6 |
WD |
Marlize Swiegers
Miemie LUBBE
|
Tracey BULMER
Anthea Hurly
|
HTK - Court 4 | N/A | Walkover |
XD1 |
Bruce TYSON
Marlese WILKE
|
Antony BRADY
Ashleigh HALE
|
HTK - Court 4 | 2021-10-16 8:00am | No Result |
XD2 |
Andre SWIEGERS
Marlize Swiegers
|
Duncan HORNE
Anthea Hurly
|
HTK - Court 4 | 2021-10-16 8:00am | No Result |
A3 | WESTERN CAPE 45A | GAUTENG 45A | 15-0 | ||
MS1 |
Dean BOTHA
|
Chris SOCHANSKI
|
HTK - Court 1 | 2021-10-16 1:00pm |
6-1, 6-3 |
MS2 |
Iain PURCHASE
|
Antony BRADY
|
HTK - Court 1 | 2021-10-16 1:00pm |
6-0, 6-1 |
WS1 |
Lindi PRINSLOO
|
Anthea Hurly
|
HTK - Court 1 | 2021-10-16 1:00pm |
6-2, 6-2 |
WS2 |
Dedri PRINSLOO
|
Ashleigh HALE
|
HTK - Court 1 | 2021-10-16 1:00pm |
1-0 No Result |
MD |
Dean BOTHA
Bradley DORE
|
Chris SOCHANSKI
Duncan HORNE
|
HTK - Court 1 | 2021-10-16 1:00pm |
6-3, 6-3 |
WD |
Ronel Pieterse
Lindi PRINSLOO
|
Tracey BULMER
Anthea Hurly
|
HTK - Court 1 | 2021-10-16 1:00pm |
6-3, 6-2 |
XD1 |
Iain PURCHASE
Ronel Pieterse
|
Duncan HORNE
Tracey BULMER
|
HTK - Court 1 | 2021-10-16 1:00pm | No Result |
XD2 |
Bradley DORE
Dedri PRINSLOO
|
Antony BRADY
Ashleigh HALE
|
HTK - Court 1 | 2021-10-16 1:00pm | No Result |
B1 | GAUTENG 45C | NORTHERN CAPE 45A | 2-9 | ||
MS1 |
Etienne STEENKAMP
|
Bruce TYSON
|
HTK - Court 4 | 2021-10-16 1:00pm |
4-6, 4-6 |
MS2 |
Theo Hendriks
|
Johan SWIEGERS
|
HTK - Court 4 | 2021-10-16 1:00pm |
4-6, 0-6 |
WS1 |
Helena Smuts
|
Marlese WILKE
|
HTK - Court 4 | 2021-10-16 1:00pm |
6-2, 6-2 |
WS2 |
Lise Murray
|
Marlize Swiegers
|
HTK - Court 4 | 2021-10-16 1:00pm | No Result |
MD |
Severus Smuts
Theo Hendriks
|
Johan SWIEGERS
Andre SWIEGERS
|
HTK - Court 4 | 2021-10-16 1:00pm | No Result |
WD |
Lise Murray
Janet Dalton
|
Marlize Swiegers
Miemie LUBBE
|
HTK - Court 4 | 2021-10-16 1:00pm | No Result |
XD1 |
Severus Smuts
Helena Smuts
|
Bruce TYSON
Marlese WILKE
|
HTK - Court 4 | 2021-10-16 1:00pm | No Result |
XD2 |
Etienne STEENKAMP
Lise Murray
|
Andre SWIEGERS
Marlize Swiegers
|
HTK - Court 4 | 2021-10-16 1:00pm | No Result |
C1 | WESTERN CAPE 45C | KZN 45A | 21-1 | ||
MS1 |
John Burton
|
Vincent Maphalala
|
MBT - Court 1 | 2021-10-16 8:00am |
6-1, 6-1 |
MS2 |
Lourens PFAFF
|
Neal KHUZWAYO
|
MBT - Court 1 | 2021-10-16 8:00am |
7-6, 0-6, 11-9 |
WS1 |
Monica NEETHLING
|
Mitzi Bateman
|
MBT - Court 1 | 2021-10-16 8:00am |
6-1, 6-4 |
WS2 |
Lizelle FOURIE
|
Michelle KRIESE
|
MBT - Court 1 | 2021-10-16 8:00am |
6-1, 6-4 |
MD |
Lourens PFAFF
Corne Smit
|
Neal KHUZWAYO
Trevor SMALL
|
MBT - Court 1 | 2021-10-16 8:00am |
6-3, 6-4 |
WD |
Rida BESTER
Lizelle FOURIE
|
Mitzi Bateman
Camilla HARTMANN
|
MBT - Court 1 | 2021-10-16 8:00am |
6-2, 6-4 |
XD1 |
John Burton
Rida BESTER
|
Vincent Maphalala
Michelle KRIESE
|
MBT - Court 1 | 2021-10-16 8:00am |
6-2, 6-3 |
XD2 |
Corne Smit
Monica NEETHLING
|
Trevor SMALL
Camilla HARTMANN
|
MBT - Court 1 | 2021-10-16 8:00am |
6-4, 6-2 |
C2 | WESTERN CAPE 45B | GAUTENG 45B | 19-4 | ||
MS1 |
Helgard MULLER
|
Herman Putter
|
MBT - Court 4 | 2021-10-16 1:00pm |
6-3, 6-0 |
MS2 |
Jacques de Beer
|
Werner Scholtz
|
MBT - Court 4 | 2021-10-16 1:00pm |
5-7, 6-3, 10-5 |
WS1 |
Christine VAN COLLER
|
Teresa KRUGER
|
MBT - Court 4 | 2021-10-16 1:00pm |
6-3, 6-3 |
WS2 |
GERDA-MARE BOTHA
|
Janine Greeff
|
MBT - Court 4 | 2021-10-16 1:00pm |
5-7, 3-6 |
MD |
Helgard MULLER
Willie Breytenbach
|
Peter Hahn
Herman Putter
|
MBT - Court 4 | 2021-10-16 1:00pm |
6-4, 6-3 |
WD |
Christine VAN COLLER
Retha Matthee
|
Ursula DE KOK
Janine Greeff
|
MBT - Court 4 | 2021-10-16 1:00pm |
6-3, 6-4 |
XD1 |
Jacques de Beer
GERDA-MARE BOTHA
|
Peter Hahn
Carryn FORD
|
MBT - Court 4 | 2021-10-16 1:00pm |
3-6, 6-3, 7-6 |
XD2 |
Willie Breytenbach
Retha Matthee
|
Werner Scholtz
Ursula DE KOK
|
MBT - Court 4 | 2021-10-16 1:00pm |
6-3, 6-2 |
C3 | WESTERN CAPE 45C | WESTERN CAPE 45B | 3-8 | ||
MS1 |
John Burton
|
Helgard MULLER
|
MBT - Court 1 | 2021-10-16 1:00pm |
6-3, 1-6 |
MS2 |
Corne Smit
|
Jacques de Beer
|
MBT - Court 1 | 2021-10-16 1:00pm | No Result |
WS1 |
Monica NEETHLING
|
Christine VAN COLLER
|
MBT - Court 1 | 2021-10-16 1:00pm |
1-6, 4-6 |
WS2 |
Lizelle FOURIE
|
GERDA-MARE BOTHA
|
MBT - Court 1 | 2021-10-16 1:00pm |
6-2, 7-6 |
MD |
John Burton
Lourens PFAFF
|
Helgard MULLER
Willie Breytenbach
|
MBT - Court 1 | 2021-10-16 1:00pm | No Result |
WD |
Rida BESTER
Lizelle FOURIE
|
Christine VAN COLLER
Retha Matthee
|
MBT - Court 1 | 2021-10-16 1:00pm | No Result |
XD1 |
Corne Smit
Rida BESTER
|
Jacques de Beer
GERDA-MARE BOTHA
|
MBT - Court 1 | 2021-10-16 1:00pm | No Result |
XD2 |
Lourens PFAFF
Monica NEETHLING
|
Willie Breytenbach
Retha Matthee
|
MBT - Court 1 | 2021-10-16 1:00pm | No Result |
D1 | KZN 45A | GAUTENG 45B | 1-10 | ||
MS1 |
Vincent Maphalala
|
Peter Hahn
|
MBT - Court 4 | 2021-10-16 1:00pm |
2-6, 3-6 |
MS2 |
Neal KHUZWAYO
|
Herman Putter
|
MBT - Court 4 | 2021-10-16 1:00pm |
6-7, 5-7 |
WS1 |
Mitzi Bateman
|
Ursula DE KOK
|
MBT - Court 4 | 2021-10-16 1:00pm |
4-6, 6-3 |
WS2 |
Michelle KRIESE
|
Janine Greeff
|
MBT - Court 4 | 2021-10-16 1:00pm | No Result |
MD |
Vincent Maphalala
Trevor SMALL
|
Peter Hahn
Werner Scholtz
|
MBT - Court 4 | 2021-10-16 1:00pm | No Result |
WD |
Mitzi Bateman
Celia Heystek
|
Teresa KRUGER
Carryn FORD
|
MBT - Court 4 | 2021-10-16 1:00pm | No Result |
XD1 |
Neal KHUZWAYO
Camilla HARTMANN
|
Herman Putter
Ursula DE KOK
|
MBT - Court 4 | 2021-10-16 1:00pm | No Result |
XD2 |
Trevor SMALL
Celia Heystek
|
Werner Scholtz
Carryn FORD
|
MBT - Court 4 | 2021-10-16 1:00pm | No Result |