BS 16
No qualifiers found.
Direct Acceptance | |||||
---|---|---|---|---|---|
Seed | Name | Nationality | Club | Alternate | Replaced |
[1] | Pierre MALAN | ZA | Curro Langebaan Primary | No | - |
[2] | Joubert KLOPPER | Grey College High | No | - | |
[5] | Gerhardt BECKER | ZA | German Country Club | No | - |
[6] | Robbie ARENDS | ZA | anthony harris tennis academy | No | - |
[3] | Thando LONGWE-SMIT | ZA | Rondebosch Boy's High School | No | - |
[4] | Charl MORGAN | ZA | Killarney | No | - |
[7] | DYLAN SMITH | ZA | Beacon Bay Tennis Club | No | - |
[8] | Khololwam MONTSI | ZA | Midstream College | No | - |
- | Andrew FREEL | Benoni Country Club | No | - | |
- | Ruben FORTUIN | ZA | Kuilsrivier Tennis Club | No | - |
- | Andre DU PLESSIS | Paul Roos Gimnasium | No | - | |
- | Johan-Louis VOS | Paarl Gimnasium High | No | - | |
- | Jay-Dee FOURIE | ZA | Potchefstroom Country Club | No | - |
- | Charl VAN HEERDEN | ZA | University of the Free State | No | - |
- | Andreas SCOTT | ZA | Fairland Tennis Club | No | - |
- | Thabo NCUBE | ZW | Old Edwardian Tennis Club | No | - |
- | Jamie Graham DAVIS | ZA | Boskruin Tennis Club | No | - |
- | Wikus ROBBERTSE | ZA | Paul Roos Gimnasium | No | - |
- | Chrisjan VAN WYK | ZA | No | - | |
- | CV Venter | ZA | Hoërskool Waterkloof | No | - |
- | Kade MINDRY | ZA | No | - | |
- | MC VENTER | Baillie Park Tennis Klub | No | - | |
- | Tinus LOTZ | ZA | Great Tennis | No | - |
- | Willem WESSELS | ZA | Tuks Tennis Club | No | - |
- | Emile BRAND | Paul Roos Gimnasium | No | - | |
- | Cameron SLABBERT | Country Club Tennis Club | No | - |
Date / Time | Position ID | Location | Player 1 | Player 2 | Result |
---|---|---|---|---|---|
2016-10-01 8:00am | A2 | RTC - Court 1 |
Willem WESSELS
|
Andrew FREEL
|
3-6, 6-7 |
2016-10-01 8:00am | A3 | RTC - Court 3 |
Andreas SCOTT
|
Wikus ROBBERTSE
|
1-6, 0-6 |
2016-10-01 8:00am | A4 | RTC - Court 2 |
Cameron SLABBERT
|
DYLAN SMITH [7]
|
2-6, 1-6 |
2016-10-01 8:00am | A6 | RTC - Court 4 |
CV Venter
|
Jay-Dee FOURIE
|
6-4, 6-1 |
2016-10-01 8:00am | A7 | RTC - Court 5 |
Andre DU PLESSIS
|
MC VENTER
|
4-6, 6-1, 6-2 |
2016-10-01 8:00am | A10 | RTC - Court 6 |
Kade MINDRY
|
Johan-Louis VOS
|
6-1, 1-6, 2-6 |
2016-10-01 8:00am | A11 | RTC - Court 7 |
Charl VAN HEERDEN
|
Chrisjan VAN WYK
|
3-6, 6-4, 4-6 |
2016-10-01 8:00am | A13 | RTC - Court 8 |
Khololwam MONTSI [8]
|
Emile BRAND
|
6-2, 7-5 |
2016-10-01 9:15am | A14 | RTC - Court 1 |
Jamie Graham DAVIS
|
Thabo NCUBE
|
6-4, 6-0 |
2016-10-01 9:15am | A15 | RTC - Court 3 |
Ruben FORTUIN
|
Tinus LOTZ
|
6-0, 6-2 |
2016-10-02 9:15am | A17 | RTC - Court 1 |
Pierre MALAN [1]
|
Andrew FREEL
|
5-7, 4-6 |
2016-10-02 9:15am | A18 | RTC - Court 3 |
Wikus ROBBERTSE
|
DYLAN SMITH [7]
|
7-5, 5-7, 3-6 |
2016-10-02 9:15am | A19 | RTC - Court 2 |
Thando LONGWE-SMIT [3]
|
CV Venter
|
6-4, 6-2 |
2016-10-02 9:15am | A20 | RTC - Court 4 |
Andre DU PLESSIS
|
Gerhardt BECKER [5]
|
1-6, 0-6 |
2016-10-02 9:15am | A21 | RTC - Court 5 |
Robbie ARENDS [6]
|
Johan-Louis VOS
|
6-3, 6-0 |
2016-10-02 9:15am | A22 | RTC - Court 6 |
Chrisjan VAN WYK
|
Charl MORGAN [4]
|
1-6, 1-6 |
2016-10-02 9:15am | A23 | RTC - Court 7 |
Khololwam MONTSI [8]
|
Jamie Graham DAVIS
|
6-3, 6-3 |
2016-10-02 9:15am | A24 | RTC - Court 8 |
Ruben FORTUIN
|
Joubert KLOPPER [2]
|
0-6, 2-6 |
2016-10-03 8:00am | A25 | RTC - Court 1 |
Andrew FREEL
|
DYLAN SMITH [7]
|
3-6, 6-2, 6-1 |
2016-10-03 8:00am | A26 | RTC - Court 3 |
Thando LONGWE-SMIT [3]
|
Gerhardt BECKER [5]
|
1-6, 2-6 |
2016-10-03 8:00am | A27 | RTC - Court 2 |
Robbie ARENDS [6]
|
Charl MORGAN [4]
|
3-6, 6-4, 7-6 |
2016-10-03 8:00am | A28 | RTC - Court 4 |
Khololwam MONTSI [8]
|
Joubert KLOPPER [2]
|
2-6, 2-6 |
2016-10-04 9:15am | A29 | STK - Court 01 |
Andrew FREEL
|
Gerhardt BECKER [5]
|
2-6, 4-6 |
2016-10-04 9:15am | A30 | STK - Court 02 |
Robbie ARENDS [6]
|
Joubert KLOPPER [2]
|
2-6, 2-6 |
2016-10-05 9:15am | A31 | STK - Court 03 |
Gerhardt BECKER [5]
|
Joubert KLOPPER [2]
|
4-6, 5-7 |
2016-10-05 11:45am | B1 | STK - Court 05 |
Andrew FREEL
|
Robbie ARENDS [6]
|
6-1, 2-6, 5-10 |
2016-10-04 8:00am | C1 | RTC - Court 1 |
DYLAN SMITH [7]
|
Thando LONGWE-SMIT [3]
|
2-6, 2-6 |
2016-10-04 8:00am | C2 | RTC - Court 3 |
Charl MORGAN [4]
|
Khololwam MONTSI [8]
|
6-1, 6-3 |
2016-10-05 9:15am | C3 | STK - Court 05 |
Thando LONGWE-SMIT [3]
|
Charl MORGAN [4]
|
2-6, 2-6 |
2016-10-05 11:45am | D1 | STK - Court 06 |
DYLAN SMITH [7]
(Ret.)
|
Khololwam MONTSI [8]
|
1-4 Retired |
2016-10-03 8:00am | E1 | RTC - Court 5 |
Pierre MALAN [1]
|
Wikus ROBBERTSE
|
4-6, 6-4, 10-5 |
2016-10-03 8:00am | E2 | RTC - Court 6 |
CV Venter
|
Andre DU PLESSIS
|
6-2, 6-1 |
2016-10-03 8:00am | E3 | RTC - Court 7 |
Johan-Louis VOS
|
Chrisjan VAN WYK
|
6-7, 7-6, 10-2 |
2016-10-03 8:00am | E4 | RTC - Court 8 |
Jamie Graham DAVIS
|
Ruben FORTUIN
|
6-3, 6-2 |
2016-10-03 10:30am | E5 | RTC - Court 5 |
Pierre MALAN [1]
|
CV Venter
|
6-2, 6-1 |
2016-10-03 10:30am | E6 | RTC - Court 6 |
Johan-Louis VOS
|
Jamie Graham DAVIS
|
1-6, 3-6 |
2016-10-04 8:00am | E7 | RTC - Court 2 |
Pierre MALAN [1]
|
Jamie Graham DAVIS
|
6-2, 6-3 |
2016-10-04 8:00am | F1 | RTC - Court 4 |
CV Venter
|
Johan-Louis VOS
|
6-4, 6-4 |
2016-10-03 10:30am | G1 | RTC - Court 7 |
Wikus ROBBERTSE
|
Andre DU PLESSIS
|
6-1, 6-0 |
2016-10-03 10:30am | G2 | RTC - Court 8 |
Chrisjan VAN WYK
|
Ruben FORTUIN
|
1-6, 2-6 |
2016-10-04 8:00am | G3 | RTC - Court 5 |
Wikus ROBBERTSE
|
Ruben FORTUIN
|
6-3, 6-2 |
2016-10-04 8:00am | H1 | RTC - Court 6 |
Andre DU PLESSIS
|
Chrisjan VAN WYK
|
5-7, 3-6 |
2016-10-02 8:00am | I2 | RTC - Court 5 |
Andreas SCOTT
|
Cameron SLABBERT
(Ret.)
|
7-5, 6-4 Retired |
2016-10-02 8:00am | I7 | RTC - Court 6 |
Emile BRAND
|
Thabo NCUBE
|
6-4, 6-1 |
2016-10-02 10:30am | I9 | RTC - Court 2 |
Willem WESSELS
|
Andreas SCOTT
|
6-2, 6-2 |
2016-10-02 8:00am | I10 | RTC - Court 7 |
Jay-Dee FOURIE
|
MC VENTER
|
6-4, 6-3 |
2016-10-02 8:00am | I11 | RTC - Court 8 |
Kade MINDRY
|
Charl VAN HEERDEN
|
6-1, 6-2 |
2016-10-02 10:30am | I12 | RTC - Court 4 |
Emile BRAND
|
Tinus LOTZ
|
6-4, 6-0 |
2016-10-03 9:15am | I13 | RTC - Court 1 |
Willem WESSELS
|
Jay-Dee FOURIE
|
7-5, 6-3 |
2016-10-03 9:15am | I14 | RTC - Court 3 |
Kade MINDRY
|
Emile BRAND
|
6-2, 6-0 |
2016-10-03 11:45am | I15 | RTC - Court 1 |
Willem WESSELS
|
Kade MINDRY
|
4-6, 2-6 |
2016-10-03 11:45am | J1 | RTC - Court 3 |
Jay-Dee FOURIE
|
Emile BRAND
|
3-6, 0-6 |
2016-10-03 9:15am | K1 | RTC - Court 2 |
Andreas SCOTT
|
MC VENTER
|
6-1, 6-4 |
2016-10-03 9:15am | K2 | RTC - Court 4 |
Charl VAN HEERDEN
|
Tinus LOTZ
|
6-1, 6-2 |
2016-10-03 11:45am | K3 | RTC - Court 2 |
Andreas SCOTT
|
Charl VAN HEERDEN
|
3-6, 7-5, 10-12 |
2016-10-03 11:45am | L1 | RTC - Court 4 |
MC VENTER
|
Tinus LOTZ
|
4-6, 0-6 |
2016-10-03 9:15am | M7 | RTC - Court 5 |
Cameron SLABBERT
|
Thabo NCUBE
|
5-7, 4-6 |