MS Platinum
No qualifiers found.
Direct Acceptance | |||||
---|---|---|---|---|---|
Seed | Name | Nationality | Club | Alternate | Replaced |
[1] | Andre JANSE VAN RENSBURG | Wonderboom Primary | Yes | Alternate 1 | |
- | Luke CLIFTON | ZA | Wanderers Tennis Club | No | - |
- | Eric Matjiane | ZA | Hammanskraal Tennis Club | No | - |
- | ALT 3 ALTERNATE 3 | Yes | Gerald Kruger | ||
[3] | LJ FICK | ZA | Pietersburg Hoërskool | No | - |
- | JACQUES SLABBERT | ZA | Hoërskool Waterkloof | No | - |
- | Jason HARRIS | ZA | Bedfordview Country Club | No | - |
- | Refentse Ramokgola | Amos Tennis Academy | No | - | |
- | Alternate 2 | Yes | Joshua Perry | ||
- | Johann COETZEE | ZA | Tygerpoorts Primary | No | - |
- | Wikus Boshoff | ZA | Waverley Tennis Club | No | - |
[4] | Jean Badenhorst | Affies | No | - | |
- | Deon Kearns | ZA | Rustenburg High | No | - |
- | Tshepang Tlhatlha | Hammanskraal Tennis Club | No | - | |
- | Dylan DU TOIT | ZA | Riaan Venter Tennis Accademy | No | - |
[2] | Francois VAN WYK | ZA | Elarduspark Tennis Club | No | - |
Withdrawn (On-time) | |||||
Seed | Name | Nationality | Club | Alternate | Replaced |
[1] | Alternate 1 | York High School (George) | Yes | Benjamin SCOTT | |
- | VIC ATAM | ZA | Weltevreden Park Tennis Club | No | - |
Withdrawn (Late) | |||||
Seed | Name | Nationality | Club | Alternate | Replaced |
[1] | Benjamin SCOTT | ZA | Fairland Tennis Club | No | - |
- | Gerald Kruger | Riaan Venter Tennis Accademy | No | - | |
- | Joshua Perry | St. Benedicts High | No | - |
Date / Time | Position ID | Location | Player 1 | Player 2 | Result |
---|---|---|---|---|---|
2023-01-28 7:30am | A1 | Koedo - Court 1 |
Andre JANSE VAN RENSBURG [1]
|
Luke CLIFTON
|
6-2, 6-1 |
N/A | A2 | Koedo - Court 2 |
Eric Matjiane
|
ALT 3 ALTERNATE 3
(Did not play)
|
Walkover |
2023-01-28 7:30am | A3 | Koedo - Court 3 |
LJ FICK [3]
|
JACQUES SLABBERT
|
6-3, 6-0 |
2023-01-28 7:30am | A4 | Koedo - Court 4 |
Jason HARRIS
|
Refentse Ramokgola
|
6-2, 6-1 |
N/A | A5 | Koedo - Court 5 |
Alternate 2
(Did not play)
|
Johann COETZEE
|
Walkover |
2023-01-28 7:30am | A6 | Koedo - Court 6 |
Wikus Boshoff
|
Jean Badenhorst [4]
|
3-6, 3-6 |
2023-01-28 7:30am | A7 | Koedo - Court 7 |
Deon Kearns
|
Tshepang Tlhatlha
|
6-2, 7-5 |
2023-01-28 7:30am | A8 | Koedo - Court 8 |
Dylan DU TOIT
|
Francois VAN WYK [2]
|
6-7(8), 2-6 |
2023-01-28 12:00pm | A9 | Koedo - Court 1 |
Andre JANSE VAN RENSBURG [1]
|
Eric Matjiane
|
6-0, 6-0 |
2023-01-28 12:00pm | A10 | Koedo - Court 2 |
LJ FICK [3]
|
Jason HARRIS
|
6-1, 7-5 |
2023-01-28 12:00pm | A11 | Koedo - Court 3 |
Johann COETZEE
|
Jean Badenhorst [4]
|
6-4, 6-4 |
2023-01-28 12:00pm | A12 | Koedo - Court 4 |
Deon Kearns
|
Francois VAN WYK [2]
|
6-3, 3-6, 10-8 |
2023-01-29 7:30am | A13 | Koedo - Court 1 |
Andre JANSE VAN RENSBURG [1]
|
LJ FICK [3]
|
6-4, 5-7, 11-9 |
2023-01-29 7:30am | A14 | Koedo - Court 2 |
Johann COETZEE
|
Deon Kearns
|
3-6, 5-7 |
2023-01-29 10:30am | A15 | Koedo - Court 5 |
Andre JANSE VAN RENSBURG [1]
|
Deon Kearns
|
6-2, 6-4 |
N/A | B1 | Koedo - Court 6 |
LJ FICK [3]
(Did not play)
|
Johann COETZEE
|
Walkover |
2023-01-29 7:30am | C1 | Koedo - Court 3 |
Eric Matjiane
|
Jason HARRIS
|
3-6, 2-6 |
N/A | C2 | Koedo - Court 4 |
Jean Badenhorst [4]
(Did not play)
|
Francois VAN WYK [2]
|
Walkover |
2023-01-29 10:30am | C3 | Koedo - Court 7 |
Jason HARRIS
|
Francois VAN WYK [2]
|
7-6(1), 6-1 |
2023-01-28 12:00pm | E2 | Koedo - Court 6 |
JACQUES SLABBERT
|
Refentse Ramokgola
|
6-0, 6-3 |
2023-01-28 12:00pm | E4 | Koedo - Court 8 |
Tshepang Tlhatlha
|
Dylan DU TOIT
|
4-6, 2-6 |
2023-01-29 7:30am | E5 | Koedo - Court 5 |
Luke CLIFTON
|
JACQUES SLABBERT
|
5-7, 4-6 |
2023-01-29 7:30am | E6 | Koedo - Court 6 |
Wikus Boshoff
|
Dylan DU TOIT
|
3-6, 3-6 |
2023-01-29 12:00pm | E7 | Koedo - Court 1 |
JACQUES SLABBERT
|
Dylan DU TOIT
|
6-4, 6-2 |
2023-01-29 12:00pm | F1 | Koedo - Court 2 |
Luke CLIFTON
|
Wikus Boshoff
|
3-6, 6-4, 10-4 |
2023-01-29 12:00pm | G3 | Koedo - Court 3 |
Refentse Ramokgola
|
Tshepang Tlhatlha
|
4-6, 2-6 |